Вы просматриваете: Главная > Життя школи > День ВЕСНИ в ЗЗСО №138 Шевченківського району міста Києва

День ВЕСНИ в ЗЗСО №138 Шевченківського району міста Києва

Жінки наприкінці ХІХ століття – на початку ХХ виборювали свої права у всьому світі – соціальні, економічні, політичні.
8 березня 1857 року в Нью-Йорку робітниці-текстильниці вийшли на страйк із вимогами рівної з чоловіками оплати праці, покращення умов праці та 10-годинного робочого дня.  Через 51 рік, 8 березня 1908 року, тисячі жінок у Нью-Йорку вимагали виборчого права, протестували проти важких умов праці та праці дітей.
Щорічні протести сприяли тому, що 1909 року в США встановлюють жіночий день (28 лютого 1909 року), покликаний щороку акцентувати увагу на правах жінок проводити марші та різні просвітницькі акції.
Потім цю ініціативу підхопив загальносвітовий жіночий рух, а 1910 року в Копенгагені пролунала пропозиція встановити Міжнародний день боротьби за права жінок.
Перший Міжнародний жіночий день було проведено 19 березня 1911 року з вимогами для жінок права голосу і займати державні посади, права на працю та припинення дискримінації на роботі.

7 березня 2023 року команда ANF Україна провела для дівчат середніх і старших класів школи захід, присвячений Міжнародному Жіночому Дню 8 березня. Дівчата мали можливість обговорити з психологом практичні кроки з реалізації їхніх прав: на здоров’я, на безпеку, на самостійний вибір професії.
В Україні “Дівчата діють” – це ініціатива для дівчат, яка виховує в них лідерські якості та впевненість для підтримки одна одної, зміцнення найважливіших життєвих навичок та розвитку громадського активізму.


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.