Вы просматриваете: Главная > Життя школи > День 5. 2 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

День 5. 2 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

Наш друг – Григорій Сковорода
(Духозорець вічності*)

У дозорах вистоїть,
Бо козак з рода,
Духозорець вічності –
Наш Сковорода.

Він ясний – як свічечка –
В доброті святій,
При душі – сопілочка,
У саквах – листи.

Довга ніч, Григорію!
Скільки дум, труда…
Серця обороною
Став Сковорода.

Брань у богомисленні
Аж до ранніх зір,
Він вершив, як визнаний
Лицар-богатир.

Щоб у щасті й гідності
Бути нам завжди,
Ми вчимось помірності
У Сковороди.

В пишних супермаркетах
Пам’ятати слід:
Перш потрібно мати нам
Чисту воду й хліб.

І щодня для трапези,
В нього як було,
Нам корисні страви ці –
Злаки і зело.

В час реклам настирливих,
Кулінарних див –
Повчимося стримання
У Сковороди.

Прикладом лишив усім
Він життя своє:
«Легко вдовольнитися
Тим, що Бог дає.

Ти не бійся з вірою
Напастей, наруг,
Якщо в серці щирому
Бог – найперший Друг…»

І душа возмолиться
В скруті чи біді:
«Друзів дай нам, Господи,
Як Сковороді!

Видимі й невидимі
На земних шляхах,
Щоб у вічність вивели
В райських небесах…»
Тетяна МАЙДАНОВИЧ

День 5. 2 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”.
Сьогодні відбулася “ТАЙНА ВЕЧЕРЯ” “СКОВОРОДИНІВСЬКОГО КОЛА”. Діти і дорослі великими сходами піднялися до верхів’я Духу Духозорця Вічності Григорія Савовича Сковороди.
Сьогодні “наш Сковорода”, Артем Мовсесян, учень 9-А класу ЗЗСО #138 разом з друзями на чолі з вчителем української мови і літератури пані Наталією МОРОЗОВОЮ прийшов в гості до українського письменника Максима Тадейовича РИЛЬСЬКОГО.
СКОВОРОДА-Артем розповідав історію свого життя в тісному і дружньому “СКОВОРОДИНІВСЬКОМУ КОЛІ” і про свою “Філософію ЩАСТЯ”. Ця філософія зараз проживається нами кожної хвилини життя: тількі вільна людина може бути щасливою, тільки щаслива людина може бути вільною! Ми вчимося радіти кожної хвилині життя, кожній події- що родичі, знайомі живі та відгукнулися, що дали світло на декілька годин, що плідно поспілкувалися, що вдалося з’єднатися за допомогою роутера і поспілкуватися з краматорчанами, учнями Першої української гімназії (керівник – вчитель української мови та літератури, вчитель-методист Ірина Мельник) які через війну поїхали до Ірландії.
Так! Світла, коли ми прийшли не було. Працівники музею ледве відкрили примерзщі двері гостинного будинку.
Але діти в будинок письменника принесли свої сподівання на ПЕРЕМОГУ України, мир на рідній землі, ще раз з’ясували важливість духовного кола, прочитали в цьому колі думки Григорія СКОВОРОДИ.
Цей похід через весь Київ до верхів’я духу стане для наших хлопців і дівчат незабутньою подією, бо вони тепер знають, що їм пощастило – вони нащадки козацького народу і їм нести в світ науку ЩАСТЯ Григорія Сковороди, якому 3 грудня виповнюється 300 років, але він назавжди з нами, наставляє на любовь до рідної землі та навчає як бути на неї вільною і щасливою людиною!
Велика вдячність пані Людмилі ГРАБОВЕНКО, представниці “Українського фонду культури” ім. Бориса Олійника, заступниці головного редактора Всеукраїнської газети Спави сімейні”, членкіні ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі”. Хустки і рушники додали особливої затишності інтер’єру кімнати. На фіналі нашого незвичайного уроку дівчата сфотографувалися в хустках. І запам’ятали цей день назавджи.
Ми ще повернимось до вас, Максиме Тадейовичу для того, щоб почути про ваше життя і вашу творчість. До нових зустрічів! Щиро вдячні!
Дякуємо також пані Ользі МОРОЗОВОЇ за відеозйомку, пану Миколі, наукововим співробітникам Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського за технічну допомогу в організації заходу.
Дякуємо партнерам в особі директора музею Вікторії КОЛЄСНИК і онуку письменника Максиму Георгіївичу РИЛЬСЬКОМУ за підтримку в проведенні Всеукраїнського партнерського фестивалю “Сковородинівське коло”!
Дякуємо, Оксано Володимирівно, Зоя Сергіївно, Раїса Володимирівно, Валентино Іванівно, Наталіє Юріївно! Дякую всім, хто підтримав ідею ЩАСТЯ і ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!)))

Тітенко Діана. Учениця 9 класу Краматорської української гімназії.
Штанченко Роман. Учень 9 класу Краматорської української гімназії.


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.