Вы просматриваете: Главная > Життя школи > День 7. 4 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”День 6. 3 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

День 7. 4 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”День 6. 3 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

Доброго дня, панове!))

Може є бажання трохи перепочити і відвідати цікавий захід? Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНІВСЬКЕ КОЛО” чекає на вас. В завершальний 7-й день фестивалю ви зустрінитесь з творчими особистостями: Юлією САК, акторскою, режисеркою, поетесою і кобзарем Олександром ГОНЧАРЕНКО. Вони представлять свій творчий проєкт – фільм, присвячений 300-річчю Григорія СКОВОРОДИ “Світ ловив мене, але не спіймав…” ВХІД ВІЛЬНИЙ.

4 грудня 2022 року
12.00-13.30

Святкуємо день народження українського філософа та вчителя – разом!

ОРГКОМІТЕТ

День 7, 4 грудня, заключний захід Всеукраїнського партнерського фестивалю “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”: “Світ ловив мене, але не спіймав…”

В затишному будиночку письменника Максима Тадейовича РИЛЬСЬКОГО в тісному сковородинівському колі зібралися учасники і гості фестивалю задля творчого спілкування. До нас за допомогою інтернету приєдналися гості-партнери з України, Німеччини, Польші, Ірландії.
Захід відкрила Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА автор проєкту “Міст ЄДНАННЯ”, співзасновниця Всеукраїнського партнерського фестивалю “СКОВОРОДИНІВСЬКЕ КОЛО”, науковий співробітник Київського літературно-меморіального музею Максима РИЛЬСЬКОГО, педагог-організатор ЗЗСО №138 Шевченківського району міста Києва, керівник підрозділу ГО “Київського обласного центру гуманної педагогіки”, членкиня ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі”, партнерів фестивалю. Тепло звернувся до присутніх Максим Георгійович РИЛЬСЬКИЙ, онук Максима Тадейовича РИЛЬСЬКОГО і привітав з народним святом – днем народження генія України.
Весь час було світло. Але як буде, ми не знали…
Творча група на чолі з Юлією САК, акторкою, режисером і поетесою спочатку показали фільм “Світ ловив мене, але не спіймав…” Перед фільмом ми почули вступне слово Юлії, яка зіграла в фільмі основні жіночі ролі: мати Григорія, його кохану і Мудрість. Далі виступила Мати Юлії пані … Вона разом з донькою трудилась над режисурою фільму.
Цей фільм був сприйнятий шановним панством дуже добре, пішов на духовні глибини кожного учасника, тому що, кожен з присутніх відчув свою спорідненість з вільним духом і постаттю українського філософа і вчителя Григорія СКОВОРОДИ. Його справжньою Музою виявилась любов до мудрості, яка водила Григорія СКОВОРОДУ його земними шляхами. І цю життєву мудрість він передав нам, нащадкам: “Тільки щаслива людина може відчувати себе вільною. Тільки вільна людина може усвідомлювати себе щасливою!”
Українці – це спільнота людей вільних духом і здатних відстоювати свою гідність і незалежність!
Цією головною думкою пронизаний фільм Юлії САК “Світ ловив мене, але не спіймав…” А ще про те, що кришталево чесна людина це та, у якою слова і справи не розходяться. Ці чесноти і є основою духовної сили українського народу.
Пісні на слова Сковороду у виконанні Петра Приступова суттєво посилили міцну режисуру фільму і ще раз підтвердили боже благословіння Україні: “Світ ловив мене, але не спіймав…”
Авторські вірші Юлії САК суттєво доповнили наповненість творчого вечора.
Далі виступив актор … У фільмі він грав батька Григорія. Учасники творчої громади почули його вірш про Віру, Надію, Любов, які зараз в скрутні часи потрібні кожному з нас.
Лірично і сильно пролунав виступ бандуриста Олександра ГОНЧАРЕНКО.
Гості зала та інтернет простору живо підтримали спікерів конференції: Володимир ПАВЛОВ, голова ГО Київський обласний центр гуманної педагогіки”, юний СКОВОРОДА, Артем МОВСЕСЯН, учень 9-А класу ЗЗСО №138 Шевченківського району міста Києва, Ольга МОРОЗОВА, партнер, пані Ірина ПОТАРЖАНСЬКА із команди нейрографіків, методист Київського державного будинку дитячої та художньої творчості та інші учасники заходу.
Пам’ятні фото стали заключним акордом учасників фінального заходу Всеукраїнського мистецького фестивалю “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”: “Світ ловив мене, але не спіймав!”

До нових зустрічей в новому, маю віру і надію,
переможному і мирному 2023 році!

З любов’ю
Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА, членкиня НСЖУ


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.