Вы просматриваете: Главная > Життя школи, Свята і заходи > Козак-квест

Козак-квест

УВАГА! ЦІКАВА І КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ!

Козак-квест — патріотична спортивна гра, що ставить за мету національно-патріотичне та військове виховання молоді, загартування, відродження традицій українського козацтва.
До участі запрошуються учні 9-11 класів міста Києва.
Змагання шкіл Шевченківського району проходять в парку “Нівки” 05.10.2019 року.

ПРАВИЛА
проведення патріотичного вишколу-гри «Козак-Квест 2019»

Загальна інформація про патріотичний вишкіл-гру «Козак-Квест»

 1. Патріотичний вишкіл-гра «Козак-Квест» (далі – «Козак-Квест») є командним спортивно-патріотичним змаганням, спрямованим на виховання у молоді патріотизму, волі до перемоги, залучення її до здорового способу життя та поглиблення знань з історії України.
 2. «Козак-Квест» проводиться щорічно, починаючи з 2008 року. З 2015 року «Козак-Квест» проводиться серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва, а з 2016 по всій території України, особлива увага приділяється східним регіонам країни.
 3. Змагання проходять за першість кожного районів Києва та міста Києва в цілому (фінал).
 4. Організатором «Козак-Квесту» є Громадська спілка «Центр національно-патріотичного виховання» (далі – Організатор).
 5. Захід проводиться за підтримки Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (Наказ Департаменту молоді і спорту КМДА № Н-169 від 13.03.2019 р.).
 6. Захід є відкритим: будь-хто може бути присутній на ньому в якості вболівальника та глядача.

Вимоги до учасників

 1. Учасниками «Козак-Квесту» можуть бути учні 9-11 класів навчальних закладів та закладів позашкільної освіти Києва, які мають стан здоров‘я достатній для виконання необхідних змагальних вправ (біг, силові фізичні вправи). Як виняток, до змагань можуть бути допущені учні 8-х класів за умови згоди їхніх батьків та якщо їх стан здоров’я та фізичного розвитку дозволяє участь у змаганнях.
 2. Учасник допускається до участі в «Козак-Квесті» за умови наявності підписаного одним з батьків (або особи, що є опікуном дитини) дозволу на участь дитини у змаганнях (Додаток 2 до цих Правил), а також копії документа, що посвідчує особу дитини (свідоцтва про народження або, у разі наявності, паспорту). Відсутність одного з цих документів є підставою для недопущення учасника до змагань.
 3. Кожен учасник перед змаганнями проходить обов‘язковий інструктаж з техніки безпеки, що посвідчує особисто у відомості інструктажу з правил техніки безпеки.
 4. Витрати, пов’язані із медичним забезпеченням здоров‘я учасників на термін їх участі у вишколі-грі, покриває Організатор.
 5. На кожному зі змагальних майданчиків присутній суддя від Організатора, що слідкує за дотриманням учасниками вимог техніки безпеки. Також, Організатор забезпечує кожного з учасників захисним обладнанням (шоломи, окуляри, жилети, наколінники тощо) на час виконання змагальних вправ, якщо це вимагається умовами цих вправ.

Організаційні вимоги до навчальних закладів

 1. В «Козак-Квесті» беруть участь команди начальних закладів міста Києва І-ІІІ ступеня (школи, ліцеї, коледжі), а також заклади позашкільної освіти Києва (Центри дитячо-юнацької творчості та ін.).
 2. Кожна команда складається з учнів 9-11 класів у кількості 10 осіб, в тому числі не менше 3-х осіб – іншої статі.
 3. Кожен навчальний заклад може бути представлений однією, двома або більшою кількістю команд. Більша кількість команд збільшує шанси навчального закладу на перемогу.
 4. За кожною командою має бути закріплено викладача від навчального закладу, що супроводжує учасників до місця змагань, а також від місця змагань після його завершення.
 5. Оскільки вишкіл є командним, то для перемоги команди важливою є активна участь кожного з її учасників. Змагання розраховані на перевірку як фізичних, так і інтелектуальних здібностей, зокрема, знань з історії України.
 6. Для участі у заході команди мають попередньо зареєструватись на сайті «Козак-Квесту» (www.kozak-kvest.info, розділ «Реєстрація»). Реєстрація через сайт дає команді додатковий бал. Якщо всі учасники команди підпишуться на сторінку «Козак-Квесту» в мережі Facebook (fb.com/kozak.kvest), це дає команді два додаткових бали. У разі відсутності попередньої реєстрації на сайті, команду буде зареєстровано в день змагань, перед проходженням інструктажу з техніки безпеки. В такому випадку команда втрачає можливість отримати додатковий бал.
 7. Реєстрацію команди здійснює один з членів команди, як правило, капітан команди. Для цього він заповнює в електронному вигляді відповідну реєстраційну форму з сайту «Козак-Квесту», де вказує всю необхідну інформацію про команду та її учасників, а також про навчальний заклад, який представляє команда. Заповнену електронну реєстраційну форму має бути відіслано на адресу kozak.kvest@gmail.com .
 8. 8.     Організатор роздруковує надіслану командою заповнену картку реєстрації, на якій перед початком змагань мають особисто поставити підпис всі зазначені в ній учасники команди та викладачі.
 9. Для участі у змаганнях учасники команди мають бути вдягнені в одяг, що дозволяє активно переміщуватись по території змагань (бігом), відповідає температурним умовам погоди (бути достатньо легкою у разі теплої погоди або достатньо теплою у разі прохолодної погоди), стійкою до забруднень. Для виконання завдань з пошуковими точками, в команді має бути наявний мобільний телефон (смартфон) з функцією пошуку за координатами (GPS) та компас.
 10. Кожен учасник повинен мати з собою копію документу, що посвідчує особу (паспорта, або у разі його відсутності за віком свідоцтва про народження).

Регламент проведення змагань

 1. Збір команд в день змагань відбувається з 08:30 до 09:00 на місці збору біля намету реєстрації «Козак-Квест» або біля координатора із прапором «Козак-Квест» (місце збору вказано у Додатку 1).
 2. Перед початком змагань Організатор здійснює перевірку наявності зареєстрованих команд та учасників, наявності усіх необхідних документів (дозволи від батьків на участь у змаганнях, копії свідоцтв про народження для учасників молодших 14 років або копії паспортів для учасників у віці від 14 років), проводить інструктаж з техніки безпеки.
 3. У разі відсутності у учасника необхідних документів (дозвіл від батьків на участь у змаганнях, копія документу, що посвічує особу – свідоцтва про народження або паспорту), або якщо учасник не пройшов інструктаж з техніки безпеки – такий учасник не допускається до участі у змаганнях.
 4. Після проведення інструктажу з техніки безпеки, кожна з команд отримує карти території змагань із зазначенням місць розташування змагальних майданчиків, а також додаткові матеріали (питання з історії козацтва, координати пошукових точок тощо). Після цього оголошується тривалість змагань, час завершення та відбувається фактичний старт.
 5. Тривалість змагань складає 3-5 годин в залежності від кількості команд. Відповідно, команди мають розраховувати, що їхня участь у змаганнях займе увесь світловий день (але не пізніше 17:00).
 6. На території змагань Організатори облаштовують 10 майданчиків-випробувань, на яких команди виконують змагальні завдання (індивідуальні та групові, фізичні та інтелектуальні).
 7. На кожному зі змагальних майданчиків знаходиться суддя, що організовує процес проходження змагального завдання, слідкує за порядком та дотриманням техніки безпеки, оцінює досягнення команд, перевіряє обладнання та необхідне устаткування, потрібне для виконання завдань.
 8. Додатково команди отримують тест з питаннями з історії козацтва. Правильна відповідь на кожне з питань дає GPS-координати або азимут та відстань до пошукової точки, яка дає команді бонусний бал (бали). Для цього необхідно сфотографуватись усією командою разом із табличкою із зображенням одного з клейнодів, що розміщено на пошуковій точці. Фото є підтвердженням того, що команда знайшла пошукову точку, та є підставою для нарахування бонусних балів.
 9. Кожна з команд, переміщуючись від майданчика до майданчика, виконує змагальні завдання та отримує отримує за це бали. Окрім того, команди можуть отримати додаткові бали за реєстрацію команди через сайт та учасників на сторінці «Козак-Квесту» у мережі Facebook, виконання домашнього завдання або втратити бали у разі фінішу пізніше, ніж крайній час повернення на місце старту. За підсумками змагального дня Організатор визначає команди, що набрали найбільше балів (1-е, 2-е та 3-є місце).
 10. Після завершення змагань, Організатор збирає в точці старту всі команди, що брали участь у змаганнях, та проводить церемонію завершення змагань та нагородження переможців.
 11. На учасників чекає приємний сюрприз – гаряча козацька їжа та фестиваль із сучасними українськими гуртами.

Система оцінювання

 1. Оцінка  команди складається з:
 2. Суми балів за виконання завдань на змагальних майданчиках (від 0 до 3 балів за кожен з майданчиків);
 3. Суми балів за відповідь на інтелектуальні питання на змагальних майданчиках (від 0 до 1 бала за кожен з майданчиків);
 4. Бонусний бал (1 бал) за реєстрацію команди через сайт «Козак-Квесту»;
 5. Бонусні бали (до 2-х балів) за підписку учасниками сторінки «Козак-Квесту» в мережі Facebook;
 6. Бонусний бал (3 бали) за виконане домашнє завдання (умови домашнього завдання вказано нижче та розміщено на сайті «Козак-Квесту»);
 7. Сума балів за знайдені пошукові точки (за одну знайдену точку залежно від її типу команда може отримати 1 або 3 бали);
 8. Штрафні бали за запізнення – за кожну хвилину запізнення після оголошеного часу фінішу змагань команді нараховується штрафний бал, який віднімається від загальної оцінки команди.
 9. У разі, якщо у двох команд за підсумками змагань однакова кількість набраних підсумкових балів, суддя робить порівняння результатів виконання основних завдань по майданчиках. За сумами цих балів визначається краща команда з двох.

Конкурси для команд та учасників

 1. Для учасників «Козак-Квесту» проводиться два конкурси – командний конкурс (конкурс домашніх завдань) та індивідуальний конкурс (конкурс селфі).
 2. Конкурси триватимуть протягом усього періоду районних змагань патріотичного вишколу-гри «Козак-Квест 2019», а результати буде підраховано та оприлюднено не пізніше Дня Святого Миколая (19 грудня 2019 року).
 3. Для участі у конкурсі домашніх завдань команді необхідно:
 4. обрати один з героїчних та яскравих періодів історії України (Київська Русь, Козаччина, визвольні змагання 1918-1922 років, XX століття, Незалежна Україна або інший);
 5. зняти відео, що присвячене патріотизму у обраний історичний період, тривалістю від 30 секунд до 1,5 хвилин. Немає обмежень на формат відео – кліп із піснею, акторська гра або навіть анімаційний ролик, ми покладаємось на вашу креативність. Метою домашнього завдання є зацікавити Вашим відео-роликом глядачів, привернути їх увагу до історії України та патріотизму, любові до своєї Батьківщини;
 6. надіслати відео на електронну пошту kozak.kvest@gmail.com , вказавши назву команди та номер школи;
 7. отримане відео протягом 2-х днів з моменту отримання розміщується Організатором у мережі Facebook на сторінці «Козак-Квесту» з тегами #KozakKvest #КозакКвест та інформацією про команду та школу, і стає доступним для голосування.
 8. Команда, що надіслала Організатору своє домашнє завдання перед початком змагань, отримує додаткові бали (3 бали).
 9. Відео, що набере найбільшу кількість вподобань (позначок Like, за умови дотримання вимог пункту 8), стане переможцем, а команда-автор відео отримає приз – поїздку усією командою (всі учасники команди та викладач) на одноденну екскурсію до Львова або Батурина (за вибором команди).
 10. Для участі в конкурсі селфі, учасник має зробити селфі на фоні одного зі змагальних майданчиків «Козак-Квесту», а фото опублікувати у мережі Facebook на своїй сторінці або на сторінці «Козак-Квесту» та позначити його тегом #KozakKvest.
 11. Селфі, що набере найбільшу кількість вподобань (позначок Like, за умови дотримання вимог пункту 8), стане переможцем, а його автор отримає приз – планшет.
 12. В залік, при голосуванні в конкурсі домашніх завдань та в конкурсі селфі, йдуть лише вподобання (позначки Like) тих користувачів, що є підписниками сторінки «Козак-Квест» у мережі Facebook (fb.com/kozak.kvest), які вказали в особистому профілі своїм основними містом Київ, та сторінка яких не є закритою або заблокованою на момент підрахунку голосів.

Графік проведення змагань

 1. Змагання проводяться за дворівневою системою: спочатку відбуваються районні змагання (між командами одного району), після них проводиться загальноміське змагання, в якому беруть участь переможці районних змагань (1-ші, 2-гі, 3-ті місця).
 2. Змагання проводяться у вихідні дні осені 2019 року, згідно графіку змагань в Додатку 1.
 3. Команди одного району змагаються в окремо визначений у графіку день.
 4. Команда може взяти участь у змаганнях іншого району поза заліком, за умови, що місце проведення змагань не співпадатиме з місцем проведення районного «Козак-Квест» цієї команди (наприклад, команда Шевченківського району не може поза заліком взяти участь у змаганнях Святошинського району, але може поза заліком взяти участь у змаганнях усіх інших районів Києва), та надання усіх необхідних документів, передбачених цими правилами (заповнена картка команди та копії документів, що посвідчують особу на всіх учасників команди).

Метки: , ,


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.