Вы просматриваете: Главная > Життя школи > МАРІЯ КОНОНЕНКО – художник і поет

МАРІЯ КОНОНЕНКО – художник і поет

В шкільній арт-галереї “Місто майстрів країни Здійснення Мрій” триває виставка творів творчої родини Кононенків – тата Бориса і доньки Марійки. Твоча мама Наталія Моцак підтримує членів своєї родини і зараз бере участь у виставці “Міжнародний пленер “Silver Land – Art Академія відкритих сердець”.

Марія Кононенко

На творчість Марії вплинули її батьки. Тато (Борис Кононенко) і мама (Наталія Моцак) – художники, а також пишуть вірші.
Мати працювала вчителем у школі, проводила уроки з медитативного малювання (творчість під спокійну музику). Під час них Марія навчилася створювати малюнки крапочками (техніка пуантилізм).
Приклади робіт: «Музика Фалуньгун», «Квітка», «Песик» та «Черхавла».
Батько прищепив Марії любов до космічної тематики та індіанців.
Приклади: «Астрономія», «Дух чистої води».

ПРИРОДА
Через усю творчість Марії проходить любов до природи. Це проявляється як у тематиці робіт («Море», «Понад деревами»), так і у виборі матеріалу (флористика: «Принцеса світів»).

“Море”.САМОВДОСКОНАЛЕННЯ
Важливу роль у житті художниці відіграє самовдосконалення.
Марія зрозуміла, що важливо бути не лише творчою особистістю, але й хорошою людиною: намагатися стати кращою, піклуватися про інших.
Вона займається самовдосконаленням за системою Фалунь Дафа (Фалуньгун), яка містить комплекс вправ та слідування принципу Істина-Доброта-Терпіння у повсякденному житті.Цій практиці присвячено декілька творів на виставці: «Музика Фалуньгун», «Принцеса світів» та вірш «Я хочу видеть лишь солнце».

КНИГИ
З дитинства Марія любить читати. Тому у неї є роботи на тему книг:
«До моря» і «A Elbereth Gilthoniel» (письменник Толкін);
«Черхавла», «Шурф на дереві» та «Поліцейський із Єхо» (письменник Макс Фрай).

ВИСНОВКИ
Загалом у творчості художниця прагне висвітлювати добрі вчинки, гармонію, спокійний настрій, вдячність і позитивне ставлення до життя.
У малюнках часто зустрічаються таємничі казкові образи (наприклад, у картині «Партизаны полной луны»), але є і сцени з реального світу («Дощ»).А часом фантастичне і реальне тісно переплітаються: як у картині «Фея перлинного чаю» чи макро-фотографіях «Кавун» і «Гарбуз у розрізі».
Таким чином у творчості, як і у житті, поєднується духовне і матеріальне.

БОРИС ГУКО
(Борис Кононенко)

(художник, поет)

Автопортрет

Змалку Борис мріяв бути письменником, але після того, як батьки віддали його до художньої школи, плани змінилися – хлопця захопив живопис. А поезія стала другим захопленням. Його прийняли одразу в 3-й клас, бо малював непогано, проте з живописом були деякі труднощі.
Вивчаючи у школі історію мистецтв, юний художник споглядав репродукції видатних майстрів живопису. Формам вчився у Мікеланджело і Леонардо, світлотіні – у Караваджо і Рембрандта. А кольори Врубеля, Гогена і Ван Гога вразили його в саме серце.
Після художньої школи навчався і в інших класиків. Найулюбленішими стали Реріх і Тернер.
Пізніше у художника змінилися пріоритети щодо мистецтва взагалі.
Якщо в молодості Борис вважав, що художник збирає по крихтах те, що є у природі, і виплескує це у свої шедеври, то із часом, спостерігаючи природу, він почав знаходити там безліч готових шедеврів, а відтворити їх далеко не завжди мав здібність.

Вечірні вітрила лілії

Життя художника було нелегким, доводилося працювати за різними спеціальностями, а вдома малювати. Зате ті суміжні спеціальності принесли багато свіжого у його роботи. Так виникли навіть нові види напрями у його творчості. Наприклад, робота з деревом породила напрям «медер» (метафоричне дерево); робота із тканиною – напрям «метка» (метафорична тканина). А після того, як Борис почав багато фотографувати, він винайшов напрям «фанфо» (фантастичне фото). Схильність до наук, зокрема до геометрії, сприяла народженню напряму «метр-арт» (геометричне мистецтво).

Герої Дж. Конрада серед моря

Ці різні напрями (крім метр-арту) художник об’єднав під єдиною назвою: «хмар-арт». Багато творів виникало під впливом інших видів мистецтва – літератури, музики. Борис Гуко став учасником фестивалю світломузики в Казані (1987 р). Брав участь у розкопках поховань жертв сталінських репресій під Івано-Франківськом; створив слайд-фільм на цю тему, який показував для широкої аудиторії у 1989–90 рр. у Києві та Харкові.
Вірші автора видано у декількох збірках сучасної поезії. Близько сотні картин знаходяться у галереях і приватних колекціях України та зарубіжжя.

Душа гірських ущелин
За сонцем
Мрія про зустріч


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.