Вы просматриваете: Главная > Життя школи > Поради шкільного психолога

Поради шкільного психолога

1. https://youtu.be/jWKZJuE1RP0

2. Завершується навчальний рік, наближається пора державної атестації, зовнішнього незалежного оцінювання знань, і кожен учень прагне зробити все можливе, щоб отримати високий результат. У багатьох молодих людей слово іспит викликає таку кількість негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку та здачу екзамену.
Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії? Та як діяти на самому іспиті, аби продемонструвати свої найкращі сторони? Відповіді на ці питання почуєте у рубриці «Поради психолога».
https://www.youtube.com/watch?v=bnL0Itaeb

3. Самі посилання є у блозі служби закладу: https://pshychologist.blogspot.com/

4. Шановні учасники освітнього процесу!
Пропоную Вам ознайомитись з порадами психолога як краще пережити цей не легкий для всіх час.
“Антипаніка”. Ситуація, що охопила практично весь світ не може залишати осторонь майже нікого. ЗМІ часто підігрівають емоції людей та не завжди коректно подають інформацію щодо захворювання. Хвилюватися — нормально. Реакції, що ми бачимо зараз у суспільстві — дуже закономірні, адже коли є загроза життю, про яку застерігають у всьому світі — це не може не викликати реакцій. Такий психологічний тиск ніби “вмикає” реакцію на виживання (apple). Запасання продуктами, (shrug) надмірна роздратованість, страх (eyes) перед невідомим — це все наслідок того, що Ви знаходитесь в стресовому стані та кризовій ситуації. Відчувати страх та паніку в цій ситуації — нормально, оскільки це нормальна реакція на ненормальні події.

«Острівки безпеки». Якщо ж взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчимося зберігати спокій. Тому я пропоную декілька практик, котрі здатні повернути нас до власних “острівків безпеки”, що допоможуть пережити цю кризу.
Як віднайти ці ресурси у собі? Спробуйте пригадати ті позитивні моменти, коли вам вдалось впоратись з труднощами. Спробуйте пригадати тих людей, котрі були поруч із вами та допомогли пережити стрес. Що вони б сказали Вам? Як підтримали би Вас? (sun).
Формуйте свою “радість та задоволення” щодня, використовуючи дуже прості та доступні речі. Дихання та м’язова релаксація Глибоке дихання та усунення м’язового напруження допомагають організму припинити виділяти гормон стресу та почати розслаблятися. Проста вправа наприклад (flower) “Глибокий вдих (рахуйте: 1-2-3), затримка дихання \ напруження м’язів (1-2-3), глибокий видих (1-2-3), не дихаємо \ розслабляємось (1-2-3)”. Виконуйте цю вправу протягом декількох хвилин і ви помітите зміни свого емоційного стану.
Фокус на позитиві.

Спробуйте використовувати “щоденник позитивних дій” — щовечора називайте собі (або в колі сім`ї за вечерею) 10 позитивних речей, з якими ви зустрілись протягом дня. Вони можуть бути мінімальними, але вони повинні бути (навіть смішний кіт, якого ви побачили по дорозі на роботу — теж буде позитивною подією). Тобто ми вчимо мозок думати позитивно та фокусуватись на доброму.

Достатній сон. Добрий сон ще ніколи нікому не завадив. Намагайтесь лягати спати рано (не забуваючи про добре провітрене приміщення) та уникайте дивитися на екрани (телевізор, телефони, ноутбуки) перед сном.

Ритуали. Дотримуйтесь ритуалів та важливих для вас моментів. Вранішня кава, молитва, зустріч із подругами — це все те, що здатне повернути нас до життя та сказати, самому собі: “Не все так погано!” Ніхто з нас не може контролювати те, що може відбуватись далі.
Але ми здатні справлятися із ситуаціями у здоровий спосіб, отримуючи досвід та віру у себе!

Гарного дня. З повагою, Людмила


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.