Вы просматриваете: Главная > Свята і заходи, Татусі – захисники Вітчизни, Чорнобильська АЕС > Інформаційно-просвітницький захід до дня Ліквідатора «Творю для дітей!»

Інформаційно-просвітницький захід до дня Ліквідатора «Творю для дітей!»

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної.

Тож, у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя зупиняючи «ядерний смерч» та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам. Зичимо вам здоров’я та довголіття, миру та злагоди вашим родинам!

Хвилина мовчання

інформаційно-просвітницький захід до дня Ліквідатора

«Творю для дітей!»

зустріч з героєм Чорнобиля

Жоржем Шанаєвим

Дата та час проведення:
14.12.2021 р.

о 11.25–12.10.

Cценарний план
День ліквідатора
14-12-2021
Жорж Шанаєв

Жорж Шанаєв перший в світі розробив технологію підводного склеювання. Клей не боїться води. За цю розробку він і став  Лауреатом Державної премії СРСР в галузі науки і техніки. Жорж Шанаєв – професійний дайвер (водолаз). Він не тільки розробив цю технологію, але й з групою інших водолазів поїхав до Чорнобиля та виконував роботи, герметизуючи цим клеєм деталі саркофагу. За цю складну та дуже важливу роботу Жоржу Івановичу вручено нагороди – подяка Ради міністрів СРСР, ордени за відвагу та за мужність.

Обкладинка презентації “А ви чули як ТИША кричить?!”, 2009 року, авторського одноіменного відеоальманаху Наталії Веселицької.

Презентація
для інформаційно-просвітницького заходу
до дня Ліквідатора
«Творю для дітей!»

Зустріч з героєм Чорнобиля
Жоржем Шанаєвим

Герметизація укриття
зруйнованого 4-го блоку ЧАЕС
Шанаєв Ж. І.
Інститут хімії
високомолекулярних сполук
НАН України

4-А і 4-Б
ЗЗСО №138 Шевченківського району
міста Києва
Школа І-ІІІ ступенів 232
Оболонського району
міста Києва
Опорний заклад
загальної середньої освіти
ім. Василя Стуса
Краматорської міської ради
Донецької області_колаж

Зустріч з героєм Чорнобиля Жоржем Шанаєвим була неімовірно теплою і змістовною. Партнери і учасники згадали величайшу техногенну катастрофу в Україні та її наслідки для нас і всього світу. Хвилиною мовчання почтили пам’ять загиблих чорнобильців. Побажали сил і здоров’я тим з них, хто лишився жити. Учасники зустрічі усвідомили історичну роль вченого і давера Жоржа Шанаєва в тих сумних подіях. Директор ЗЗСО №138 Шевченківського району міста Києва підкреслила: “Скільки треба мати громадянської смиливості, щоб, по-перше, відмінно виконати завдання держави по створенню клея, якому на той час аналогів не було в світі, який не розчинявся б в воді, а по-друге, очолить команду дайверів і поїхати до Чорнобиля і в річці Припять клеяти саркофаг, защитну “рубашку” постаждалого енергоблоку!”
Ясно, що після таких подій лишатися далі працювати в НАН України Інституті хімії високомолекулярних сполук, що в Дарниці, можливості не було. Жорж Іванович отримав нагороди – став Лауреатом Державної премії СРСР в галузі науки і техніки, отримав подяку Ради міністрів СРСР, ордени за відвагу та за мужність і “пішов на пенсію”. Але треба знати цього неуйомного чоловіка: він створив і очолив творчу групу “Духом не зламні!” і творчість врятувала його та інших чорнобильців. Жорж Шанаєв ніколи не униває і завжди робить суспільно-важливі проєкти, він завжди на гребні життя. То він учасних двох Майданів, то виступає перед дітьми і розповідає про те, що людина може багато чого доброго зробити у житті і показую приклад своїми добрими вчинками. Головний його вчинок – порятунок світу. Саркофаг протримав четвертий енергоблок більше 30 років. Тільки тепер про його оновлення дбають інші країни, допомагая собі та Україні.
Жорж Шанаєв не тільки зберігає пам’ять про ті скрутні часи, але й багато працює творчо, в тому числі, й для дітей. Найкращі його твори для дітей: ілюстрації до книги Наталії Веселицької “Пригоди малюка Ластика та його друзів із країни Небувалих звірів”, за книгу “Нартіада”, епос аланського народу, Жорж Іванович отримал премію ім. Нечуй-Левицького. Великою його роботою стала також “Капитанська абетка”, пов’язана з його професією дайвера. Жорж Іванович малює до дитячих книг свої талановиті малюнки в стилі “петрогліф”. Із аматора став професійним художником-графіком, вступив в Національну спілку художників України.
По натурі Жорж Шанаєв – справжній капитан, тому він вміє перетворювати мрії на реальність!

Метки: ,


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.