Вы просматриваете: Главная > Життя школи > 4 день. 1 грудня 2022 року. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

4 день. 1 грудня 2022 року. Всеукраїнський партнерський фестиваль “СКОВОРОДИНСЬКЕ КОЛО”

4 день 1 грудня. Всеукраїнський партнерський фестиваль “Сковородинське коло”.

01 грудня 2022 року в ЗЗСО № 138 Шевченківського району міста Києва відбулася віртуальна екскурсія музеями Григорія Сковороди в Україні для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл міста Києва і Київського державного будинку дитячої та технічної творчості (очно-заочна форма). Захід проходив в рамках Всеукраїнського партнерського фестивалю “Сковородинське коло” до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди (авторський проект Наталії Веселицької «Міст ЄДНАННЯ»).
Співзасновниками фестивалю стали: Оксана АДАМЕНКО, директор ЗЗСО #138; Зоя ЛІВИНСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури ЗЗСО #138; Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА, педагог-організатор та керівник мистецької студії “КРАПЛИНКИ” ЗЗСО #138 Шевченківського району міста Києва.
Співорганізаторами тижневих заходів з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія СКОВОРОДИ стали біля 20 партнерів та творчі особистості: Петр ПРИСТУПОВ, адаптатор текстів Григорія СКОВОРОДИ новітньою українською мовою , виконавець їз на бандурі; Олена О’ЛІР, літературознавець, перекладачка; Юлія САК, акторка, режисер, поетеса; Наталія ВОЛОДІНА-ПАНЧЕНКО, художниця, викладач мистецтва, членкиня Національної спілки художників України. Співорганізаторами заходу п’ятого дня Тижня стали: Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, голова Всеукраїнської ГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» та ЦБС Голосіївського району міста Києва.
Григорій Савич Сковорода, всесвітньовідомий український філософ-мандрівник, педагог, поет, музикант мав значний вплив на сучасників та збагатив світову скарбницю філософії, педагогіки, поезії. .
Урочисті заходи з нагоди 300-річчя Г. С. Сковороди проводяться в Україні відповідно до Постанови Верховної Ради України від 04.11.2020 р. № 973-ІХ «Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди».
Учасники заходу побачили фотопрезентацію «Той, чия совість як чистий кришталь» (Віртуальна екскурсія музеями Григорія Сковороди в Україні), що базується на авторських світлинах, зроблених під час відвідування цих музеїв, а також учасники почули про життєвий шлях мандрівного філософа та цілісну філософську систему, побудовану ним.
Захід провели історик, культуролог, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, Світлана Петровська, та історик, громадський діяч, голова ГО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», Володимир Петровський.
І хай військові дії на території України вносять певні корективи до програми святкових заходів, ми пишаємося історією та культурою нашої держави, а також Григорієм Сковородою, видатним філософом, який є невід’ємною складовою цієї культури.
Діти та дорослі були присутні в очно-заочному форматі. Дізналися цікаву інформацію про життя філософа, вчителя і мендрівника, про основу його філософії Щастя, про те, що тільки по-справжньому щаслива людина може відчувати себе вільною і тільки вільна людина може бути щасливою.
Тому саме Григорія Савовича і називають “Батько наш Сковорода”, бо він навчає український народ своєї мудрості та мистецтву бути собою.
В цьому є сенс справжньої Незалежності, Гідності та Свободи – основ духовного життя українців як нації, його характерні риси.
Велика подяка від учнів шкіл і вихованців та вихованців Київського державного будинку дитячої та юнацької творчості пані Світлані та пану Володимиру за змістовну та цікаву розповідь!

Бережі, Боже Україну! Героям слава!

Метки: , ,


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.