Вы просматриваете: Главная > Життя школи > 1 квітня – Міжнародний день сміху!

1 квітня – Міжнародний день сміху!

1 квітня – День сміху. Вітаємо всіх, хто любить сміх! 🙂

Нехай лунає ваш іскристий сміх
І в кожнім серці щиро він озветься.
Хай радість звеселяє нас усіх,
І з нами Україна усміхнеться!

Одна з найкращих рис українців – весела вдача. Тож у загальновідомий День сміху внесімо й українські ознаки, аби розвивати потребу здорового, щирого, дружнього сміху, аби пробудити бажання нести радість иншим людям.
Є така версія походження Дня сміху. Наші предки колись відзначали початок нового року навесні, 1 квітня. Згодом новоріччя примусово перенесли на 1 січня, та люди не забули новорічних весняних веселощів і залишили його як веселий день. У Франції монарх начебто видав указ, згідно з яким підданих зобов’язували святкувати новоріччя не навесні, а взимку, 1 січня. А тих, хто відзначав його по-старому, висміювали як “першоквітневих дурників”. Це ширилося по інших країнах. В Іспанії цей день називають днем бовдура, у Франції святом дурнів.
На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри: Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели, адже її крики були лише обманною луною. Так народилася для цього дня приповідка: “Першого квітня – брехня всесвітня!”.
І ще одна версія – українська. Як дослідили фольклористи, у давніх українців існував обряд звеселяти Домовичка, домашню маленьку невидиму істоту, яка начебто мешкає за піччю. За повір’ям, Домовичок прокидається саме цього дня, 1 квітня. Домочадці всіляко намагалися задобрити хатнього божка, розвеселити його, щоб він добре до них ставився. З інтернету.


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.