Вы просматриваете: Главная > Життя школи > 19 травня 2022 року: День вишиванки в Україні

19 травня 2022 року: День вишиванки в Україні

День української вишиванки 2022 – загальнонаціональне свято, яке українці відзначають щороку. Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
День української вишиванки не має постійної дати – щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня.
У мирний час в різних містах люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, кожен українець може вдягти вдома вишиванку і зустріти торжество в колі сім’ї.

Українська вишита сорочка – це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка – для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, “зачаровуючи” їх на здоров’я, удачу або любов.

  • ромб – символ родючості, поліпшення добробуту сім’ї;
  • квадрат – баланс, гармонія, удача і порядок;
  • спіраль – циклічність часу, символ змін;
  • сварги (нагадують половину цифри 8) – сила духу;
  • восьмикутна зірка – символ возз’єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;
  • хрест – захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
  • калина – безсмертя роду і довголіття сім’ї;
  • ромашка – символ кохання і юності;
  • маки – потужний захист від зла, наближення виконання бажань.

Уніан

Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського етнічного одягу започатковане міжнародне свято.
В День вишиванки люди по всьому світу надягають українські національні костюми, приходять в них на роботу. До свята проходять конкурси на кращу вишиванку. На вулиці проводяться різні фестивалі та паради.

Коли вдягаю вишиванку.
Лиш серце радісно палає,
Мов промінь сонця на світанку.
Коли вдягаю вишиванку,
Немов в любові признаюся
Своїй країні ніжно й палко,
Вдягну і Господу молюся.


Залишити відгук

Щоб залишати коментарі, вам необхідно войти.